המועצה המקומית תעשייתית תפן- דואגת לאיכות הסביבה!

גם בדיקת הניטור הסביבתי האחרונה מעידה על ממצאים חיוביים הנמוכים מערכי הייחוס של דו"ח אלמוג ותקנות חוק אוויר נקי


במסגרת המאמצים שמשקיעה המועצה המקומית תעשייתית מגדל תפן בדאגה לרמת ביטחון גבוהה בנוגע לאיכות האוויר בתפן וביישובים הסמוכים לה, מקיימת המועצה אחת לרבעון מאז שנת 2014 ניטור אוויר סביבתי בתחומה ובסביבתה.  

הניטורים מבוצעים באופן מקצועי על ידי החברה הישראלית לחקר מדעי החיים LSRI  ומלווים על ידי מחלקת איכות הסביבה במועצת תפן ועל ידי איגוד ערים לאיכות הסביבה גליל מערבי. בדיקות אלה מתבצעות בנוסף לאלה שהמפעלים נדרשים לבצע בתנאי רישיון העסק.

עתה הוגש הדו"ח של בדיקת הניטור הסביבתי האחרונה, שכללה 8 נקודות ניטור במועצת תפן וביישובי הסביבה ובוצעה כניטור פתע ללא תיאום עם המפעלים.

תוצאות ממצאי הבדיקה האחרונה, בדומה ל- 7 הבדיקות שבוצעו בשנה וחצי האחרונות, היו חיוביות והעידו על ערכים נמוכים מערכי הייחוס של דו"ח אלמוג ותקנות חוק אוויר נקי ערכי איכות אוויר, הוראת השעה 2011.

 

יגאל צרפתי, ראש המועצה המקומית תעשייתית מגדל תפן אמר, כי "יש חשיבות רבה בקיום מעקב תדיר במטרה להבטיח את קיומן של הפעולות הנדרשות לטובת שמירה על איכות הסביבה במועצת תפן וביישובי הסביבה. מועצת תפן מחויבת להמשיך ולפעול באמצעים שונים למען שיפור איכות הסביבה עבור העובדים במועצה ותושבי הסביבה" לתוצאות הבדיקה לחץ כאן

 

 


  מכרז כ"א מס' 1/2015 מנהל/ת מחלקת איכות הסביבה וקב"ט
  כנס הטבות מס – ישירות ועקיפות ומיסוי עירוני

הכנס יערך ביום ג' 31.03.2015 לפרטים נוספים לחץ כאן

  תומכים בחיילי צה"ל למעלה מ-200 חבילות נאספו בתפן לחיילים בדרום
  אפשר לנשום – בדיקת פתע לניטור אוויר בדיקת פתע לניטור אוויר נערכה במגדל תפן, כפר ורדים וכסרא סמיע
  יום רובו-תפן כ-300 תלמידים השתתפו בתחרות הרובוטיקה בגדל תפן
  ראש מועצת מגדל תפן נחוש לשקם את המחצבה הנטושה נפגש עם נציגי הקרן לשיקום מחצבות, במטרה להניע את היוזמה להפיכת המפגע הסביבתי למתחם נגיש לציבור
  פרויקט קו הביוב יוצא לדרך המועצה מבצעת עבודות פיתוח לשדרוג מערכות בתפן
  פתיחת תחנת כיבוי אש במגדל תפן 8.4.2014 התחנה הוקמה בהשקעה עצמית של חצי מיליון שקלים ונבנתה בהתאם לצרכים שהועברו למועצה ע"י מחוז צפון ברשות לכבאות והצלה
  הערכות ומוכנות לחירום של מרחב גליל מערבי/מחוז צפון/רח"ל במסגרת ההערכות והמוכנות לחירום של מרחב גליל מערבי/מחוז צפון/רח"ל נערכה ביום שני, 2.12.2014 פעילות משלימה למערך החירום במועצת מגדל תפן.

בפעילות זו השתתפו ראש המועצה, נציגים מהמפעלים השונים בתפן, קב"ט המועצה, מזכיר וגזבר המועצה, מהנדס המועצה וכמובן נציגים של צה"ל, רח"ל פיקוד העורף ועוד.

תודתנו למר פריד סאבק מנהל מרחב גלמ"ע/רח"ל, למשתתפים ולכל העושים מלאכתם נאמנה.

home_title

VID

המועצה, היושבת בתוך נופיו המרהיבים והירוקים של הגליל, שמה לה למטרה לשלב תעשייה מתקדמת עם שמירה על איכות הסביבה ועל האיזון האקולוגי באזור, תוך שיתוף פעולה מלא עם הקהילה במקום.


מועצת מגדל-תפן מעמידה לרשות המפעלים והחברות בתחומה צוות מקצועי ומיומן של עובדי המועצה, המחויבים אך ורק לטובת פיתוח ויצירת התנאים המיטביים לעידוד והרחבת תשתיות התעשייה המקומית ומקורות התעסוקה באזור, כבסיס לכלכלה יציבה בגליל וכתרומה משמעותית לעצמאותה הכלכלית של מדינת ישראל.

 

זאת ועוד, המועצה פועלת לקידום החינוך הטכנולוגי במדינת ישראל ומשקיעה משאבים רבים בנושא, מתוך השקפת עולם הגורסת כי רק חינוך טכנולוגי איכותי יאפשר השתלבות של נוער הפריפריה במרכז העשייה הכלכלית של מדינת ישראל ויבטיח את דור העתיד שיוביל את התעשייה המתקדמת בארץ.

אנו מודה לכם על שבחרתם לבקר באתרנו ומזמינים אתכם לבוא ולבקר אותנו במועצה וליהנות מהתעשייה המתפתחת במקום, לצד שכיות החמדה הנמצאות באזור.

המועצה המקומית התעשייתית מגדל תפן | כתובת: גן התעשייה מבנה 10, מגדל תפן 2495900 | טל': 04-9079000 | מייל: info@tefen.org.il